wtorek, 17 lipca 2007
WĘDRÓWKI PYZY

Mała Pyza ucieka z wiejskiej chaty, przyodziewa folklorystyczny strój i wędruje przez całą Polskę przeżywając po dradze liczne ciekawe przygody.

Tytuły poszczególnych epizodów:
1. Jaworowi ludzie
2. Pyza i Bobaki
3. Za pierogiem
4. Wesele kujawskie
5. Toruńskie igraszki
6. Żniwa
7. W lesie
8. Za zbójeckich dróżkach
9. Pyza i licho
10. Jarmark
11. Siedem koników
12. Władca wydmy
13. Kielecka przygoda

21:03, indefinite2 , dobranocki
Link Dodaj komentarz »
MARCELI SZPAK dziwi się światu

"Marceli Szpak dziwi się światu" to dwunastoodcinkowa historia, w której dwaj przyjaciele, Marceli Szpak i Leszek Zając potrafią ze zwykłych wydarzeń wyciągnąć niezwykłe wnioski.


Główni bohaterowie szukają przygód i próbują poznać otaczający ich świat. Każda wyprawa do lasu uczy małych przyjaciół czegoś nowego o mieszkających w nim zwierzętach. Ulubionym zajęciem Marcelego i Leszka są dyskusje na temat przyrody, otaczającego ich świata oraz przyjaźni.

PIOSENKA TYTUŁOWA 

20:26, indefinite2 , dobranocki
Link Dodaj komentarz »
Psi żywot

- tak film był zatytułowany u nas, ale funkcjonował również tytuł "Staflik i Spagetka" czyli "Szczudlik i Bagietka". Ta czeska animowana seria opowiada o przygodach dwóch psów - czarnego i białego . którym beztroskie życie głupimi pomysłami zakłóca natrętna wrona.  W każdym odcinku mogliśmy usłyszeć taki  motyw muzyczny.

20:15, indefinite2 , dobranocki
Link Dodaj komentarz »
WILK I ZAJĄC

Film ten kojarzy się chyba przede wszystkim z zawołaniem "Ну, погоди!". Wilk/Волк  (palacz) wiecznie ganiał zająca a zając przed nim uciekał. Ganiając się, przeżywali dużo zabawnych przygód, i na szczęście Zając zawsze wychodził z nich cało - stąd zawołanie Wilka na końcu każdego odcinka: "Ну, погоди!'.

Oprócz Wilka i Zająca w kreskówce pojawiły się także inne postaci, m.in. potężny i silny Hipopotam, który nieraz pełnił funkcje budowniczego,  a w innych odcinkach był dyrektorem muzeum lub sprzedawcą w supermarkecie. W niektórych odcinkach pojawił się także sztukmistrz Kot.

Filmy produkowano w moskiewskim studiu filmowym  Sojuzmultfilm. Premiera pierwszego odcinka miała miejsce dnia 1 stycznia 1969 roku.

Motyw przewodni filmu  

20:02, indefinite2 , dobranocki
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 16 lipca 2007
KANGUREK HIP-HOP

"Jestem kangurek Hip-Hop. Urodziłem się w Australii. Obecnie mieszkam w ogrodzie zoologicznym w Europie. Kiedy mi się nudzi, zabieram moją ulubioną książkę - "Atlas zwierząt" i udaję się na wycieczkę aby przeżyć nowe przygody i nawiązać nowe znajomości" - taką formułkę na początku każdego odcinka wygłaszał tytułowy bohater.

 

W latach 1975-1983 powstało 13 odcinków serialu, każdy odcinek nosił nazwę zwierzaczka, z którym w większym lub mniejszym stopniu zaprzyjaźnia się główny bohater dobranocki (były to min.: lis, dzik, borsuk, kozica, wilk, ryś, świstak, łoś, żubr, bóbr, niedźwiedź, chomik oraz zając).

09:10, indefinite2 , dobranocki
Link Dodaj komentarz »
POMYSŁOWY DOBROMIR

"Pomysłowy Dobromir" to serial opowiadający o niezwykle uzdolnionym chłopcu, który wraz ze swoim dziadkiem i zaprzyjaźnionym ptakiem zamieszkuje w małym domku. Dobromir swoją błyskotliwą pomysłowością pomaga dziadkowi w cięzkich pracach związanych z drobnymi naprawami domu czy też uprawą ogródka. Chłopiec obserwując otoczenie i wykorzystując swoją nieograniczoną wyobraźnię wymyśla niezliczone, nawet najdziwniejsze urządzenia mające na celu usprawnienie i przyspieszenie prac. Przy budowie pomaga mu jego przyjaciel - ptak, który rewelacyjnie później przekazuje informacje z budowy dziadkowi. W chwili gdy chłopiec intensywnie myślał nad nowymi udoskonaleniami, nad jego głową ukazywała się piłeczka, która ostatecznie odbijała się kilka razy od jego głowy i mogliśmy wówczas usłyszeć charakterystyczny śmiech.

Pierwsze odcinki zostały wyemitowane już około 1974 roku, ale emisja filmu była wielokrotnie powtarzana w telewizji i doskonale utkwiła nam w pamięci muzyczka pojawiająca się na początku każdego odcinka.

08:44, indefinite2 , dobranocki
Link Dodaj komentarz »
KOLOROWY ŚWIAT PACYKA

Treścią tego serialu są przygody Pacyka -  chłopca z okładki bloku rysunkowego, który ożywa i staje się trójwymiarową lalką. Wspólnie z przyborami szkolnymi - linijką, nożyczkami, klejem, kredkami i gumką, tworzy swój papierowy świat - pełen fantazji i kolorów. Seria bez dialogów, z piosenką na początku każdego odcinka.

08:34, indefinite2 , dobranocki
Link Dodaj komentarz »
PRZYGÓD KILKA WRÓBLA ĆWIRKA

Tak zatytułowany był serial animowany dla dzieci stworzony w latach 1983-1989 w łódzkim Se-ma-forze. W sumie nakręcono 39 odcinków po 10 minut. Bohaterem filmu jest sympatyczny mieszkający w bocianim gnieździe wróbelek Ćwirek. Poznaje on nowe ptaki i inne zwierzęta na wsi, a raz nawet leci do miasta. Ma więc mnóstwo znajomych - raz będzie to zimorodek, innym razem dzięcioł, jeszcze innym para bocianów oraz mały orzeł. Przed swoimi kolegami wróblami jest trochę zarozumiały, ale jego odwaga i chęć pomocy najbliższym wzbudza ich szacunek. Ćwirek nie ze wszystkimi żyje jednak w zgodzie. Zdarza się, że musi uciekać przed głodnym kotem, wiecznie gderającymi kurami czy złośliwą wroną. Z opresji tych wychodzi cało, bo jego wrodzonego sprytu mógłby mu pozazdrościć niejeden drapieżnik. Głosu Ćwirkowi użyczył Jan Kobuszewski.

03:04, indefinite2 , dobranocki
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3