poniedziałek, 16 lipca 2007
KOLOROWY ŚWIAT PACYKA

Treścią tego serialu są przygody Pacyka -  chłopca z okładki bloku rysunkowego, który ożywa i staje się trójwymiarową lalką. Wspólnie z przyborami szkolnymi - linijką, nożyczkami, klejem, kredkami i gumką, tworzy swój papierowy świat - pełen fantazji i kolorów. Seria bez dialogów, z piosenką na początku każdego odcinka.

08:34, indefinite2 , dobranocki
Link Dodaj komentarz »
PRZYGÓD KILKA WRÓBLA ĆWIRKA

Tak zatytułowany był serial animowany dla dzieci stworzony w latach 1983-1989 w łódzkim Se-ma-forze. W sumie nakręcono 39 odcinków po 10 minut. Bohaterem filmu jest sympatyczny mieszkający w bocianim gnieździe wróbelek Ćwirek. Poznaje on nowe ptaki i inne zwierzęta na wsi, a raz nawet leci do miasta. Ma więc mnóstwo znajomych - raz będzie to zimorodek, innym razem dzięcioł, jeszcze innym para bocianów oraz mały orzeł. Przed swoimi kolegami wróblami jest trochę zarozumiały, ale jego odwaga i chęć pomocy najbliższym wzbudza ich szacunek. Ćwirek nie ze wszystkimi żyje jednak w zgodzie. Zdarza się, że musi uciekać przed głodnym kotem, wiecznie gderającymi kurami czy złośliwą wroną. Z opresji tych wychodzi cało, bo jego wrodzonego sprytu mógłby mu pozazdrościć niejeden drapieżnik. Głosu Ćwirkowi użyczył Jan Kobuszewski.

03:04, indefinite2 , dobranocki
Link Dodaj komentarz »
ZACZAROWANY OŁÓWEK

Polski serial rysunkowy dla dzieci, zrealizowany w latach 1964-1977. W filmie ukazane są przygody chłopca o imieniu Piotrek i jego pieska. W rozwiązywaniu najróżniejszych problemów pomaga im otrzymany od krasnala zaczarowany ołówek. Wszystko, co nim narysują - materializuje się. .

A tu można znaleźć->  <-  jeden z odcinków

02:45, indefinite2 , dobranocki
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 15 lipca 2007
ŻWIREK I MUCHOMOREK

Tej bajki póki co chyba na razie nie obejrzymy w TVP - dwóch skrzatów (panów) mieszkających w jednym domku z grzybka i śpiących w jednym łóżku... a fuuuu! Kiedyś to jednak nie raziło tak bardzo i jako dzieciaki chętnie oglądaliśmy przygody tych dwóch krasnali. Ich 'ojcem' jest czeski pisarza Vaclava Ctvrtk - bo to właśnie on napisał "Opowieści z Mchu i Paproci".

 


Żwirek i Muchomorek - jeden grubszy a drugi chudszy przeżywali w każdym odcinku niesamowite przygody pomagając leśnym stworzeniom, rusałkom i innym postaciom, czasami sami wpadając w niezłe tarapaty przez to ale jak to w tej bajce bywało wszystko kończyło się szczęśliwie i z radością można było na koniec bajki posłuchać znanego motywu muzycznego.

22:42, indefinite2 , dobranocki
Link Dodaj komentarz »
PORWANIE BALTAZARA GĄBKI

Opowieść o dzielnym Smoku Wawelskim, który na prośbę księcia Kraka wyrusza na wyprawę do Krainy Deszczowców.


Smok ma uwolnić znanego biologa, autora niezwykle cennej rozprawy o zakończeniach nerwowych w pysku ślimaka winniczka, profesora Baltazara Gąbkę. W trudach ekspedycji towarzyszy mu książęcy kucharz Bartłomiej Bartolini, a w ślad za nim podąża szpieg z Krainy Deszczowców, tajemniczy Don Pedro.

22:25, indefinite2 , dobranocki
Link Dodaj komentarz »
PRZYGODY KOTA FILEMONA

Babcia ciągle wołała "Filemon! Mleko! Gdzie ten kot sie podziewa..." - a kota wiecznie nie było w domu, przynajmniej tego jednego. Bonifacy - stary rozleniwiony kot zwykle wygrzewał się na piecu

 

podczas gdy mały Filemon poznawał wiejski świat zwykle w towarzystwie podwórkowego szczeniaka.  

Serial ten (26 odcinków) powstał w latach 1972-1981 w Studio Małych Form Filmowych Se-ma-for i dziś już chyba nikt nie pamięta, że do trzynastego odcinka nosił on tytuł „Dziwny świat kota Filemona”.

22:16, indefinite2 , dobranocki
Link Dodaj komentarz »
MIKROBI

Jako dzieci, świat robotów poznawaliśmy dzięki węgierskiej bajce o robociku Mikrobim.

 

Produkcja była to niewielka - liczyła zaledwie 13 odcinków, a emitowana była w latach 80-tych zaraz po niedzielnym Teleranku.
Robot Mikrobi cały czas musi ał pilnować małego Pepe i razem z jego siostrą i bratem przemierzali kosmos doświadczając przy tym mnóstwo przygód.

22:04, indefinite2 , dobranocki
Link Dodaj komentarz »
PANI ŁYŻECZKA

Japoński  serial składający się ze 130 10 minutowych odcinkówPani Łyżeczka mieszkała z mężem w niewielkiej wiosce i zdawało by się, że wiodła całkiem zwyczajne życie ale... nie do końca. Posiadała ona bowiem niezwykłą zdolność - co jakiś czas zmniejszała się do rozmiarów nie większych od łyżeczki. W nowym wcieleniu zyskiwała też dodatkową zdolność - rozumiała wtedy mowę zwierząt. Głosu Pani Łyżeczce udzielała Anna Seniuk.

Z filmu pozostała także w naszej pamięci piosenka pojawiająca się na początku każdego odcinka.

21:53, indefinite2 , dobranocki
Link Komentarze (1) »