piątek, 20 lipca 2007
JOGURT OWOCOWY

to jedyny jogurt owocowy jaki można było w latach 80-tych znaleźć na sklepowych półkach. Lekko różowy kolor, słodkawy truskawkowo - jagodowy smak... wg mnie nic specjalnego ale ... jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. To cudeńko zawdzięczamy  Zakładom Mleczarskim „Śląsk” w Tychach.

23:03, indefinite2 , żywność
Link Dodaj komentarz »
HERBATA 'POPULARNA'

- to chyba jedyna w tych czasach dostępna herbata, charakteryzowała się dziwnym, niepowtarzalnym cierpko kwaśnym smakiem. Powszechnie nazywana była „łupieżem Gorbaczowa” lub „łupieżem Breżniewa” (w zależności od epoki).

22:58, indefinite2 , żywność
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 15 lipca 2007
CUKIERKI 'CZARNA PEREŁKA'
były to małe brązowe groszki, uwięzione w sprytnym okrągłym pudełeczku z cienkiego żółtego plastiku. Poprzez pokręcanie wieczkiem od pudełka, zgrywało się otwory na bocznej ściance przez które potem poprzez intensywne potrząsanie, wydobywało się groszki. Niestety groszki najczęściej się sklejały w jedną bryłę i żeby je wydobyć i tak trzeba było otworzyć pudełko. Smak groszków odgrywał rolę drugorzędną, a ważne raczej było zmaganie się z materią.
23:16, indefinite2 , żywność
Link Dodaj komentarz »
GUMA BALONOWA 'DONALD'

zwana skrótowo balonówką lub donaldówką, to podstawowa guma do żucia w czasach PRL-u. Pakowana  była w kolorowe papierki z wizerunkiem Kaczora Donalda i co najważniejsze dołączona była do niej historyjka obrazkowa z postaciami Disneya. Historyjki zbierało się, i wymieniało między sobą i był to prawdziwy dziecięcy 'środek płatniczy'.

 

23:07, indefinite2 , żywność
Link Dodaj komentarz »
CZEKOLADA 'HOBBY'

to była najprawdziwsza 'CZEKOLADOWA ENCYKLOPEDIA KOMUNIKACJI ŚWIATOWEJ' - 360 typów w 4 seriach: samochody, samoloty, lokomotywy, statki i okręty . Producentem czekolady były oczywiście zakłady '22 lipca'.

22:57, indefinite2 , żywność
Link Dodaj komentarz »